Duvar Tasarımında Renklerin Önemi

Güncelleme tarihi: 14 Eyl 2020

Duvar tasarımı bir mekandaki en önemli tasarım dokunuşlarından biridir! Bir duvar tasarımı, bazen seni anlatır, bazen hayallerini ve bazen umutlarını... Haydi, duvar tasarımına örnek tasarımlarla ufak bir giris yapalım. :)
Duvar tasarımında sadece renklerin değil, kullanılan dekorların da önemi çok büyük.


Yukarıdaki fotoğraftaki gibi çerçevelerin yanında kullanılan küçük aynalar mekana ayrı bir hava katabilir. Unutma çerçevelerde ve aynalarda kullanılan malzemeler de çok önemli!


Bu tasarımda diğer dikkat çeken nokta ise, sıradan tek renk ve doku duvar tasarımının ötesi geçmiş olması. Beton görünüm üstüne dairesel mavi renk bizi endüstriyel bir tarzla iskandinav tarz arasında git gel yaptırıyor.
Sıradaki örneğimizde ise bizi soft renklerin ve farklı şekillerin birleşimi hayran bırakmıyor mu?


Bir süredir moda aslında bu tarz duvar tasarımları ve bizce gerçekten çok keyifli! Çünkü sıradan değil (Sıradanlık kötü bir şey demiyoruz. Her tasarımın kendine has özellikleri var tabii ki. Yanlış anlaşılma olmasın :))


Bu duvar tasarımında ilk dikkatimizi çeken soft renklerin bazı yerlerde keskin hatlarla ayrılmış olması ve bazı yerlerde ise yumuşak geçişler görüyoruz. Bu kombinasyon yormak yerine bizi kendine daha da yakın hissettirdi. Ya seni?


Yorumlarını aşağıda bekliyoruz!


Yakında duvar tasarımıyla ilgili daha detaylı bir yazı daha yazacağız. Bu daha girişti!

HAYDİ GEL DİĞER TASARIMLARI İNCELEYELİM!